Meble kuchenne na wymiar

Planując meble kuchenne na wymiar mamy do dyspozycji bardzo duży wybór wzorów, kolorów i stylów. Oprócz kwestii wyglądu bardzo istotna jest funkcjonalność. To, na ile materiały oraz akcesoria są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości decyduje o naszym komforcie w ciągu nadchodzących lat. Na całe lata przecież kupujemy meble do kuchni.

Czym się kierować przy wyborze mebli kuchennych?

Powiedzmy sobie kilka słów o frontach meblowych. Chodzi o drzwi szafek oraz zewnętrzne ?widzialne elementy? szuflad. Jakie materiały używane są do wykonania frontów?

  • lite drewno
  • płyta fornirowana
  • płyta laminowana
  • płyta mdf

Fronty i meble z litego drewna

Są dziś bardzo ekskluzywne ale też wyjątkowe. Niepowtarzalny wzór usłojenia widoczny jest na powierzchni. W zależności od użytego gatunku drewna oraz sposobu wykończenia drewna usłojenie będzie mniej lub bardziej uwydatnione.

Drewno równa się natura. Takie meble w kuchni będą użyteczne przez lata. Meble drewniane mogą być wykonane w stylu tradycyjnym, rustykalnym, skandynawskim czy angielskim. Mogą mieć formę mebli kolonialnych. Każdy z tych stylów wnosi do domu klimat odmiennej kultury. Meble drewniane często wykonuje się ręcznie. Frezy a nawet motywy rzeźbione

Wraz z upływającym czasem powierzchnia drewna będzie lekko zmieniać kolor, co widać dobrze na starych meblach czy drewnianych antykach.

Ale meble drewniane można też wykonać w sposób nowoczesny, w całkowicie prostej formie i kolorystyce. Dzisiejsza technologia daje nam takie możliwości.

Płyta fornirowana.

Efektowna, bardzo elegancka. Jest to płyta wiórowa oklejana warstwą naturalnego drewna, od zewnątrz lakierowana lub woskowana. Płyta fornirowana wygląda prawie jak drewno lite, a często nawet korzystniej - dzięki zastosowaniu specjalistycznych, nowoczesnych powłok lakierniczych. Dlatego jest chętnie stosowana w meblarstwie oraz przy wyrobie schodów drewnianych. To materiał luksusowy.

Płyta laminowana

Te nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie płyty o stylizowanej powierzchni, imitującej drewno, kamień czy połyskujące kolorowe tworzywo. Krawędzie takiej płyty mogą być zaokrąglone. Mamy tu do dyspozycji bardzo wiele wzorów i kolorów. Taki materiał nie jest zbyt odporny na wilgoć. W użytkowaniu w pobliżu zlewozmywaka płyta ma tendencję do rozwarstwiania się.

Płyta mdf

Elegancka, trwała i odporna na wilgoć. To płyta pilśniowa po procesie obróbki ciśnieniowej i pokryciu folią pcv lub fornirem. Jak i w laminatach tak i mdf występuje w ogromnej ilości wzorów i kolorów. Można z niej łatwo produkować gięte elementy, np. drzwiczki czy ściany szafek. To najczęściej stosowany materiał w meblach kuchennych nowoczesnych.

Zachęcamy do kontaktu. Chętnie doradzimy w sprawie mebli kuchennych na wymiar.
Nasz Salon i Studio Kuchni Kocur mieści się w Rzeszowie, przy ul. Lubelskiej 28/5 lok.1