Jak urządzić kuchnię w małym pomieszczeniu? W projekcie kuchni trzeba uwzględnić wszystkie podstawowe jej funkcje zgodnie z zasadami ergonomii. Do tego estetyka ? należy wybrać takie rozwiązania, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Na przykładzie obok prezentujemy jedną z naszych realizacji w pomieszczeniu 4x2,5 metra. Mamy tu jednorzędową zabudowę meblową i przedłużenie blatu tworzące miejsce do spożywania posiłków. Właściciel mieszkania nie chce poświęcać dużo czasu na przygotowywanie posiłków, często stołuje się poza domem. Nie potrzebuje zatem wiele miejsca na przechowywanie garnków czy sprzętów. Stąd w kuchni umieszczono tylko zlewozmywak, płytę kuchenną z pochłaniaczem oraz niewidoczny na zdjęciach piekarnik.

Oceńcie Państwo sami rezultat zabudowy w wydłużonej kuchni, gdzie wydawałoby się zawsze będzie ciasno.

Biel mebli i ścian powiększa przestrzeń. Ciemny brąz dolnych frontów, wpadający w czerń nadaje zabudowie kuchennej uporządkowany charakter i świetnie harmonizuje z brązową ramą okienną. Na podłodze jasnoszare płytki. Taki projekt kuchni sprawił, że cała realizacja wygląda bardzo schludnie, czysto i elegancko. Do tego seledynowe drobiazgi, które właściciel mieszkania położył na blacie ożywiają pomieszczenie.

Zobacz kuchnię nowoczesną w przestronnym pomieszczeniu domu jednorodzinnego.