Oto przykład nowoczesnej kuchni otwartej na salon, gdzie przez kolorystykę i zastosowanie półwyspu uzyskano wydzieloną przestrzeń.

Fronty fornirowane naturalnym drewnem komponują się z ramą okienną, a na tym zależało właścicielowi domu. Blaty granitowe i okładziny granitowe na ścianie zostały sprowadzone na specjalne zamówienie Zleceniodawcy. Granit to materiał trwały na zawsze, praktycznie niezniszczalny. Jest to też materiał ekskluzywny a wzór na jego powierzchni niepowtarzalny gdziekolwiek indziej.

Bardzo łatwo tu też zachować czystość. Blaty granitowe są łatwe w utrzymaniu przy spełnieniu pewnych podstawowych zasad użytkowania.

Do tego eleganckie płytki na podłodze w jasnej tonacji oraz trzy szafy kuchenne w kolorze kości słoniowej dodają wizualnej lekkości całej tej kompozycji.

Zabudowa meblowa w kształcie litery U i odpowiednie zestawienie obok siebie obszarów pracy daje możliwość bardzo ergonomicznego użytkowania kuchni. W nowoczesnej kuchni, zgodnie z zasadą trójkąta roboczego mamy łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych sprzętów i produktów a dystans jaki trzeba pokonywać podczas przygotowywania posiłków jest minimalny.